{if 0} {/if}

שאלה בנושא RE: גניבת משכורת (טיפים) - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
RE: גניבת משכורת (טיפים) - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
01/10/2015 12:38
שלום מור

באחריות המעסיק לשלם לך את שכרך עבור כל יום עבודה - זה החוק היבש ולא ניתן להתנות עליו. במידה ולא תקבלי תשלום על אותו יום עבודה באפשרותך לפנות אל בית הדין לעבודה ולהגיש תביעה לתשלום שכר עבודה בהתאם לחוק.

חג שמח ובהצלחה
30/09/2015 17:45
שלום רב,
אני בת 23 ואני עובדת במלצרות. אני מועסקת באותה מסעדה קרוב לחצי שנה. המשכורת שלנו היא מהטיפים בלבד לאותה המשמרת ובמידה ולא הגענו למינימום אנחנו מקבלים השלמה. כמובן שהתלוש משכורת שלנו הוא תלוש מפוברק..
חלוקת הטיפים מתנהלת בצורה כזו שכל המלצרים שעבדו באותה משמרת מתחלקים בטיפים בהתאם לשעות כלל העובדים ובהתאם לסכום הטיפים. כלומר, במידה ומלצר יורד לפני סוף המשמרת יכינו לו המלצרים שנשארו עד סוף המשמרת שקית עם הטיפים שלו והוא יחזור לקחת את השקית בזמן שלו. את שקיות הטיפים מניחים במקום נגיש לכולם.
להלן המקרה שלי: עבדתי משמרת בוקר בשבת. ירדתי שעה וחצי לפני סוף המשמרת וחבריי למשמרת הכינו לי שקית עם הטיפים שחיכתה במקום הקבוע. במהלך השבוע היה לי מבחן גדול ויכולתי לבוא לקחת את הכסף רק במשמרת שהייתה לי בשישי בבוקר. להפתעתי השקית שלי לא נמצאה במקומה.
דברתי עם מנהל המקום והוא טען כי אין באחריותו שקיות הטיפים שלנו וזה בייני לבין שאר המלצרים. בנוסף לטענתו עבר פרק זמן "ארוך" ולהסתכל במצלמות של המקום זה לא ריאלי. דרשתי ממנו בכל זאת שיסתכל במצלמות. דברתי איתו כמעט כל יום על הנושא. הוא הראה חוסר התעניינות ולא עזר לי כלל, רק לאחר שאמרתי לו שאני רואה זלזול שלוקח הרבה זמן (שבועיים וחצי מאז המקרה) להסתכל במצלמות הוא התחיל להזיז עיניינים אבל כמובן שבגלל שעברו שבועיים וחצי מאז ההקלטות נמחקו.
באותה משמרת עבדתי 6.5 שעות ומסתבר שלחינם.. המנהל שלי לא רואה את עצמו כאחראי ואני כבר לא יודעת למי לפנות ואילו צעדים אני צריכה לנקוט. אני מאוד אוהבת את מקום עבודתי אבל יש גבול, זה עבודה לא התנדבות.. אני רואה בזה כהלנת שכר..
תודה רבה על העזרה ואשמח לקבל רעיון איך להתנהל מול המנהל שלי..
01/10/2015 12:38
שלום מור

באחריות המעסיק לשלם לך את שכרך עבור כל יום עבודה - זה החוק היבש ולא ניתן להתנות עליו. במידה ולא תקבלי תשלום על אותו יום עבודה באפשרותך לפנות אל בית הדין לעבודה ולהגיש תביעה לתשלום שכר עבודה בהתאם לחוק.

חג שמח ובהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: RE: גניבת משכורת (טיפים) - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!