{if 0} {/if}

שאלה בנושא עוד שאלות לגבי חופשת לידה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
עוד שאלות לגבי חופשת לידה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
30/08/2015 11:05
בוקר טוב

אחרי שקראתי את הכתבה שלכם על הזכויות שלנו בזמן חופשת הלידה, נשארו לי עוד כמה שאלות ספציפיות. מקווה שתוכלו לענות...

כשהייתי ההריון עבדתי עד ה- 12.6 כי היה לי כבר ממש קשה (כיתת גנון במעון יום של התמ"ת) היו לי גם ימי מחלה שרציתי לנצל עד הלידה.

ילדתי ב- 23.6. בסוף כל חודש אנחנו מקבלות את דוח השעות מהשעון נוכחות ואנחנו מתקנות / מוסיפות ומצרפות מה שצריך וזה עובר לחשבת השכר (המשכורת נכנסת ב-10 לחודש).

במקום לקבל את דוח השעות בסוף החודש קיבלתי אותו ב- 7.7 וזה כבר היה מאוחר מדיי, כלומר- היא סגרה את המשכורת ואמרה שאקבל את חופש המחלה חודש אח"כ (כלומר ב- 10.8). ואכן קיבלתי.. העניין הוא כזה:

מבחינת ביטוח לאומי יצאתי לחל"ד ב-14.6 ולכן עליי לחזור לעבודה ב- 12.9 (אני לא מתכננת לחזור בכל מקרה) במקום ב- 29.9

1. האם לגשת לביטוח לאומי ולתקן את התאריכים למרות שמבחינת זכויות קיבלתי את כל הימים שהייתי זכאית להם.

2. מבחינת העבודה אני אמורה להודיע על התפטרותי חודש מראש ואני מאחרת.. לחכות? כי מגיעים לי גם 3 חודשי חל"ד.

3. אני לא רוצה לנצל את החל"ד אלא ללכת לחתום בלישכה כבר עכשיו כדי שבמרץ-אפריל אוכל ללכת למשרד החינוך לחפש עבודה.. האם ללכת לחתום ב-12.9 מייד כשחופשת הלידה מסתיימת או לחכות לאישור המעסיק שעזבתי את העבודה?

4. אם לא מאשרים לי ביטטל של תקופת ההמתנה (ולא יאשרו לי) אני אמורה עדיין להתייצב בלשכת התעסוקה כל שבוע?

תודה וסליחה על החפירה.
30/08/2015 20:22
שלום לך

1. לשיקולך.
2. אם אינך רוצה לחזור גם לא לתקופת ההודעה המוקדמת, עליך לתת הודעה מוקדמת זה מכבר.
3. לכי לחתום מיד, בהנחה שאת מתפטרת לצורך טיפול בילד.
4. כן. אבל למה החלטת שלא יאשרו לך?

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: עוד שאלות לגבי חופשת לידה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!