{if 0} {/if}

שאלה בנושא RE: עבודת שטח בהריון - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
RE: עבודת שטח בהריון - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
18/08/2015 12:22
שלום לך

על פניו התנהלותה של המנהלת אינה בעייתית מבחינה חוקית, אלא רק מהבחינה האנושית. אכן, על מנת לשנות את אופי התפקיד שלך יהיה עליך להגיע לבדיקה של רופא תעסוקתי שיוכל לקבוע מה מותר ומה אסור לך לעשות. קביעותיו הן שיחייבו את את המעסיק לגבי שינוי תפקידך. המעסיק יצטרך למצוא לך תפקיד אחר שיתאים למגבלות שיקבע הרופא התעסוקתי. כמובן שהמנהלת לא יכולה לכפות עליך לצאת לשמירת הריון - אין דבר כזה. רק רופא יכול להמליץ על בדיקת הריון אך על פניו זה לא הזמן לשמירת הריון. עליך להתעזר בסבלנות ולחכות לבדיקת הרופא התעסוקתי.

בנתיים, אני מציע שתנסי לפנות לרופא ולקבל ימי מחלה ככל שהדבר ניתן, בהמתנה לבדיקת הרופא התעסוקתי. תשתדלי לא להלחץ ולשמור על עצמך כי זה מה שחשוב.

בהצלחה
18/08/2015 11:58
שלום רב, אני עובדת בתור מהנדסת כימיה בתפקיד שטח מזה שנתיים וחצי. התפקיד כרוך ביציאה למפעלים שונים בתעשייה, דיגום ממערכות מים שונות (לא מי שתיה) הדיגום לעיתים מתבצע בהתכופפות במשך זמן ממושך או במקומות שלא נמצאים על הקרקע. כמו כן התעסקות עם כימיקלים שונים שיתכן שיש להם השפעה על בריאותי ובריאות העובר ולעיתים הרמת דברים כבדים. כרגע אני בהריון שבוע 13. בשבוע 6 פניתי למיון נשים עקב דימומים חזקים לאחר בדיקה התגלה שיש לי שטף דם ברחם הייתי במנוחה 8 ימים ובבדיקה הבאה של הרופא הדימומים נפסקו והשטף דם התמוסס. לקראת חזרתי לעבודה המנהלת שלי הציעה שאהיה בשלב זה במשרד ולא אצא לשטח. היא לא ציינה למשך כמה זמן.אחרי חודש שהייתי במשרד המנהלת שלי החליטה שהיא משנה את דעתה ובתוקף ביקשה ממני לחזור לשטח. הסברתי לה שאני עדיין חוששת והעבודה היא פיזית ואני לא יודעת אם הכימיקלים האלו לא מסוכנים לי אבל היא לא ניסתה להתחשב וביקשה שאבצע את העבודה. הלכתי לרופא נשים שלי וביקשתי שיכתוב לי אישור שאני לא יכולה לבצע את העבודה הזו בהריון. הרופא אמר שהוא לא יכול לרשום לי אישור קבוע והפנה אותי לרופא תעסוקתי, אבל עד שאקבע תור הוא רשם לי אישור זמני "הריון החל עם דימומים ממליץ על מניעה מעבודת שטח למשך 6 שבועות". במקביל, ניסיתי כמובן לתאם פגישה עם המנהלת על מנת להגיע להבנות והסכמות בנושא. היא ביטלה לי את הפגישה והמשיכה להתכתב איתי במיילים ובהודעות בדרישה שאבצע את עבודתי. החלטתי שאני שולחת לה את האישור של הרופא במייל לאור אי הרצון לתאם פגישה, לאחר שקיבלה את האישור היא טענה שהאישור לא תקין מכיוון שהרופא רשם את המילה "ממליץ" ולא אוסר ועדיין ביקשה ממני לצאת לשטח. כלומר מתעלמת לחלוטין מהאישור הרפואי. כששאלתי אותה עד מתי היא מתכוונת שאבצע את העבודה הזו היא אמרה לי עד חודש 9. בנוסף, ציינה שבמידה והרופא התעסוקתי יחליט שאני לא כשירה לבצע עבודה כזו היא תצטרך להגדיר את התפקיד שלי בצורה אחרת ומדובר בכך שיקחו לי את הרכב וישנו לי תנאי העסקה. ובכלל אמרה לי שאני צריכה להוציא שמירת הריון אם זה יהיה המצב. בינתיים היא מספרת לעובדים במשרד על שיחותינו האישיות ברמה שהם יודעים בדיוק מתי יש לי תור לרופא תעסוקתי והם טוענים שאני גורמת לאווירה לא נעימה במשרד. בקיצור מסכסכת ביני לבין עובדי המשרד. מה ניתן לעשות? מה הזכויות שלי במצב כזה? האם התעלמות מאישור הרופא מצידה היא תקינה?
יש לציין שיש לה אפשרות לתת לי עבודה במשרד. התור לרופא התעסוקתי בעוד שבועיים. האם יש סיכוי שיתנו לי שמירה במצב כזה? המצב הזה גורם לי ללחצים והרגשה כללית לא טובה
18/08/2015 12:22
שלום לך

על פניו התנהלותה של המנהלת אינה בעייתית מבחינה חוקית, אלא רק מהבחינה האנושית. אכן, על מנת לשנות את אופי התפקיד שלך יהיה עליך להגיע לבדיקה של רופא תעסוקתי שיוכל לקבוע מה מותר ומה אסור לך לעשות. קביעותיו הן שיחייבו את את המעסיק לגבי שינוי תפקידך. המעסיק יצטרך למצוא לך תפקיד אחר שיתאים למגבלות שיקבע הרופא התעסוקתי. כמובן שהמנהלת לא יכולה לכפות עליך לצאת לשמירת הריון - אין דבר כזה. רק רופא יכול להמליץ על בדיקת הריון אך על פניו זה לא הזמן לשמירת הריון. עליך להתעזר בסבלנות ולחכות לבדיקת הרופא התעסוקתי.

בנתיים, אני מציע שתנסי לפנות לרופא ולקבל ימי מחלה ככל שהדבר ניתן, בהמתנה לבדיקת הרופא התעסוקתי. תשתדלי לא להלחץ ולשמור על עצמך כי זה מה שחשוב.

בהצלחה
19/08/2015 08:48
האם היא יכולה, במידה והרופא תעסוקתי יחליט שאני לא יכולה לבצע עבודת שטח ולהתעסק עם כימיקלים, לשנות לי את הגדרות התפקיד לקחת לי את הרכב ולשנות תנאי העסקה- גם שכר?
האם זה שהיא משתפת את עובדי המשרד בשיחותינו האישיות זה תקין?
תודה
20/08/2015 11:01
שלום שוב

כן - אם הרופא התעסוקתי ימילץ על שינוי מסגרת תעסוקתית, המעסיקה תצטרך למצוא לך עבודה מתאימה לפי התנאים החדשים, וזה יכול לכלול פגיעה בשכר ולקיחת הרכב שלך - הכל בכפוף להמלצתו של הרופא התעסוקתי. זה שהיא משתפת עובדים בשיחות שלך איתה זה לא תקין. בקשי ממנה לא לעשות זאת.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: RE: עבודת שטח בהריון - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!