{if 0} {/if}

שאלה בנושא שאלה בעניין התפטרות מכח אדם - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
שאלה בעניין התפטרות מכח אדם - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
27/04/2015 08:48
אני מועסק דרך חברת כח אדם כשמונה חודשים.
בחברה זאת שולחים את העובדים למפעלים שונים, לעיתים כל יום למפעל אחר, לפי צרכם. כלומר- אין מקום עבודה אחד מוסדר.

לאחרונה מסרתי להם מכתב התפטרות עם התראה של 8 ימים.
ביום הראשון להתראה זומנתי לעבוד במקום שלא רציתי, ביקשתי שיבוץ למקום אחר; הם לא נענו לבקשתי ועד סוף תקופת ההתראה לא פנו אליי יותר.

כעת הם טוענים שזו הייתה הפרה של ההתראה מצידי, וכי הייתי מחוייב לעבוד בכל מקום שהם בוחרים עבורי. לכן מבחינתם ההתראה המוקדמת בטלה והם יקזזו משכרי.

האם מבחינה חוקית אני באמת חייב ללכת לאן שהם רוצים, גם למקומות שאינם מתאימים לי? האם הקיזוז משכרי הוא חוקי?
27/04/2015 08:59
שלום גדי

אם היית נוהג לעבור בין מפעלים לאורך תקופת העסקתך, הרי שאין כל שוני במהלך תקופת ההודעה המוקדמת והיה עליך לעבוד היכן שהמעסיק ביקש ממך. אם לא הגעת לעבודה, המעסיק בהחלט יכול לראות בכך ויתור מצדך על עבודה בימי ההודעה המוקדמת ולא לשלם על ימים אלה.
27/04/2015 09:16
שלום,
אבהיר כי אני ממילא לא מקבל כסף עבור ימים בהם לא עבדתי- משלמים לי לפי שעת עבודה בפועל.
העניין כאן הוא קיזוז של 8 ימים משכרי מהימים בהם כן עבדתי.
עבדתי רק 4 ימים בחודש עבודה זה, וקיזוז של 8 ימים אומר שעליי לשלם להם.
זה כמו "קנס" על התפטרות ללא התראה, קונסים אותי על סך שכר של יום כפול כל חודש שהייתי מועסק דרכם, כך הסבירו לי.
לאור זאת, האם תשובתך משתנה?
27/04/2015 10:12
שלום גדי

עכשיו דברים קצת יותר ברורים, וכן, תשובתי הפוכה. את קיזוז שכר של עובד כצעד ענישתי אסור לפי חוק הגנת השכר.
27/04/2015 10:38
תודה רבה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: שאלה בעניין התפטרות מכח אדם - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!