{if 0} {/if}

שאלה בנושא שאלה דחופה- העלאה תמורת קידום - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
שאלה דחופה- העלאה תמורת קידום - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
17/04/2015 12:04
שלום,
קיבלתי קידום ממקום העבודה שלי, אך בתמורה להעלאה של 1000 שח בחודש, מבקשים ממני לחתום על חוזה התחייבות לשנתיים. במידה ואחליט לסיים את עבודתי לפני תום השנתיים האלה, אהיה מחוייבת להחזיר את ההעלאה שקיבלתי עד לאותו חודש, ללא קיזוז החודשים שכבר עבדתי. לדוגמא: אם עזבתי כעבור שנה וחצי אצטרך לשלם קנס של 18,000 שח. השכר שלי ללא העלאה הוא 8000 שח והעלאה שנותנים לי תהיה כמענק ולא תכנס לשכר בסיס.
בנוסף, אני בהריון בחודש חמישי (כמובן שמיודעים לכך במקום עבודתי). רציתי לדעת שני דברים:
1. כיצד יכולים לגבות את הכסף? האם אצטרך לשלם או שזה יירד מהחודשים שבהם אתן את ההתראה להתפטרות?
2. במידה ואחליט לחתום על החוזה אך לא לחזור מחופשת לידה- האם גם אז אהיה מחוייבת בקנס? במידה וכן- האם החופשת לידה תהווה חלק מהקנס? הבנתי שאת המשכורת בחופשת לידה נותנים עפי שכר בסיס והרי שהמענק לא חלק משכר הבסיס.. חשוב לציין שאני עובדת בשכר גלובאלי ואין לי שעות עבודה מוגדרות ואני לעיתים קרובות מוצאת את עצמי חוזרת הביתה בשעות הערב המאוחרות כך שאיני יודעת האם אוכל להתמודד עם תינוק ושעות עבודה אלו.
תודה,
אתי
19/04/2015 08:04
שלום אתי

1. לפני הכל, עליך להסדיר את נושא שעות העבודה שלך בצורה ברורה, כבר עכשיו ויפה שעה אחת קודם. את לא רוצה לעבוד בשעות לא מוגדרות לאחר הלידה...נכון?

2. נושא ההעלאה המדוברת אכן מעניין. למעסיק יש זכות מלאה לתת לך סוג של "הלוואה עומדת" למשך שנתיים ולאפשר לך שלא להחזיר אותה אם תעמדי בתנאי מסויים (שנתיים עבודה). מאידך, יש לך זכויות לאחר הלידה ולא ניתן להתנות עליהן. על מנת לפתור את הנושא בצורה הטובה ביותר, הימנעי מחתימה על חוזה או הסכם כלשהו ופני לעורך דין שיסייע לך לנסח את תנאי החוזה החדש כך שלא יפגעו בזכויות שלך וישמרו על האינטרסים שלך, מבלי למנוע את העלאת השכר.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: שאלה דחופה- העלאה תמורת קידום - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!