{if 0} {/if}

שאלה בנושא RE: התפטרות בשל הרעת תנאים - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
RE: התפטרות בשל הרעת תנאים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
08/04/2015 10:15
שלום לך

עליך לכתוב מכתב ברור למעסיק ובמסגרתו לדרוש ממנו לתקן את המצב שמוביל להרעה בתנאי העבודה שלך. במידה והמעסיק מכל סיבה שהיא לא יפעל באופן מידי לתיקון הרעת התנאים שלך, תוכלי להתפטר בדין מפוטרת על אף ולמרות כל הסכם קיבוצי.

בהצלחה
08/04/2015 09:21
אני עובד בחברה גדולה כ 8 שנים.
בשנה האחרונה, תפקידי דעך ולמרות שהודעתי למנהל שלי המצב לא השתפר. היקף המשרה המשיך להפגע מבלי לקבל הודעה מוקדמת . שום דבר לא השתנה אלא להיפך . התראתי בפני הממונים עלי שלאור המתרחש מצבי קשה ושלא יכול להמשיך כך. בזמן שאני בחופשת מחלה קיבלתי מהם הצעה לתפקיד אחר, אך לא יכול להסכים מכיוון שזה ירידה בתפקיד וירידה בתנאים. חייב לציין שאני נמצא בהסכם קיבוצי. האם בכל מקרה אני זכאי לפיצוים במידה ואני מתפטר עקב הרעת תנאים? איך עלי לפעול במידה ולא מעוניין לקבל את התנאים החדשים שהוצעו לי?
08/04/2015 10:15
שלום לך

עליך לכתוב מכתב ברור למעסיק ובמסגרתו לדרוש ממנו לתקן את המצב שמוביל להרעה בתנאי העבודה שלך. במידה והמעסיק מכל סיבה שהיא לא יפעל באופן מידי לתיקון הרעת התנאים שלך, תוכלי להתפטר בדין מפוטרת על אף ולמרות כל הסכם קיבוצי.

בהצלחה
08/04/2015 10:41
גם אם סירבתי לקבל את ההצעה שהציעו לי עדיין זה נחשב להתפטר בדין מפוטרת? האם אני צריך לתת למעסיק מכתב הודעה מוקדמת להתפטרות? לאיזה פיצויים אני זכאי במקרה זה אם אני בהסכם קיבוצי? תודה
08/04/2015 12:26
שלום שוב

כמובן שאינך חייבת לקבל הצעה לשינוי תפקיד אם התפקיד אינו מתאים לך ומרע את תנאיך. בכל מקרה, כפי שציינתי, עליך לכתוב מכתב למעסיק ולדרוש לתקן את הרעת התנאים.

באם הדבר לא יעשה, תוכלי לכתוב מכתב התפטרות ולציין כי נאלצת לתהפטר עקב הרעת התנאים. עליך יהיה לתת הודעה מוקדמת ללפי הוותק שלך וכמובן שתוכלי לקבל פיצויים מלאים לפי החוק.
בהצלחה
08/04/2015 23:54
המון תודה , עזרתם לי מאוד!
יש לי עוד שלוש שאלות נוספות, אשמח מאוד לקבל תשובות גם עליהן:
תקופת המחלה הסתיימה אך עקב המתיחות שנוצרה בשל הדברים שקרו אני לא מסוגלת נפשית לחזור למקום העבודה. איך נהוג לדווח על הימים האלה בזמן שהארגון מנסה לתקן את ההרעה?
כמה זמן לפי החוק נדרש מהארגון לתקן את ההרעה?
מה הוא הנוסח המקובל למכתב התפטרות בשל הרעת תנאים?
תודה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: RE: התפטרות בשל הרעת תנאים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!