{if 0} {/if}

שאלה בנושא הלנה בגין אי תשלום על שבועיים עבודה ביולי 2014 - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
הלנה בגין אי תשלום על שבועיים עבודה ביולי 2014 - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
31/03/2015 17:51
שאלתי נוגע לשכ"ע שלא קיבלתי.
במאי 2014 עבדתי כחודשיים במשרה חלקית לפי ימים ושעות. למרות שבחים מכל הכיוונים, בתחילת 7/14 הודיעני המעסיק שלמרות הערכתו הרבה, מפטרני (באיזשהו תירוץ קלוש). הוא שאל האם ארצה לצאת לחופשה עד אמצע החודש – כתקופת הודעה על פיטורין, בחרתי לעבוד. לימים הסתבר שאחייניתו נכנסה במקומי. הנוהל ביננו היה שאתן את פירוט שעות העבודה והוא יכין צ'ק. משכורת ראשונה קיבלתי באיחור רב וביקשתי שלא יקרה שוב, שזו הלנה. בחודש השני היה בסדר. לצערי, מיד עם עזיבתי, אבי הסובל מסרטן, נכנס לניתוחים ואשפוזים והייתי טרודה איתו והכל השתכח ממני. ב-9.7 התקשר ושאל לגבי פירוט השעות, התנצלתי שלא הכנתי בשל הנסיבות ושלחתי אליו את הפירוט. שורה תחתונה: עד היום לא הגיע הצ'ק. אולי ציפה שאבוא לקחת צ'ק, אולי חשב שאני מוותרת - אבל לעזאזל, למי אכפת מה הוא חושב? הוא ידע על אבי. אני את חלקי מילאתי - עבדתי אפילו כשיכולתי לנוח והוא צריך למלא חלקו. האם אני אמורה לרוץ אחריו ? הרי גם אם הוא מניח ש"ויתרתי על שכרי" – לפי הבנתי את החוק – המעסיק צריך להקפיד על מילוי זכויותיו של העובד, גם אם העובד עצמו מוותר עליהן. חוץ מזה – הרגשתי מושפלת כי בדיעבד נודע לי שהוא ריכל עם אנשים מהמשרדים שמסביב, וידעו שעומד לפטרני עוד לפני שנודע לי – אז לא רציתי לראות את פניו. מלבד זאת - כתובתי מצויה בידו מטופס 101 . שאלתי:
האם יש מקום לתביעה על הלנת שכר? האם אני צריכה לנסות לפנות אליו קודם (מעדיפה שלא, רוצה ישר לתבוע). בתודה.
01/04/2015 14:27
שלום רות

בהחלט כן. את יכולה לפנות לבית הדין לעבוד הולהגיש תביעה לתשלום שכר עבודה מאחר ושכרך מולן מזה חודשים ארוכים! בבית הדין לעבודה תמצאי סטודנטים שמסייעים בהתנדבות בהגשת תביעות כאמור.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: הלנה בגין אי תשלום על שבועיים עבודה ביולי 2014 - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!