{if 0} {/if}

שאלה בנושא עבודה בנושא אפליה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
עבודה בנושא אפליה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
07/02/2015 17:37
אני עושה עבודת גמר באזרחות על אפליה על רקע מגדרי בענף המסעדנות בארץ. אני מתמקד בעיקר בקריטריוני הקבלה לתפקיד המארח/ת.

אחרי מחקר קצר הבנתי שיש את "חוק שוויון הזדמנויות בעבודה" משנת 1988 המדבר על הנושא הזה. על פי החוק, אין להפלות עובד על פי מגדר, אלא אם מגדר מסוים נדרש לעבודה(לדוגמה-שחקנית).

-האם תפקידי המארחת עומדים בקריטריונים הללו?(הצורך "למשוך" לקוחות למסעדה בעזרת בחורה צעירה, נחשב לסיבה לבחור בבחורה?)

בנוסף, חיפשתי בצורה יסודית בגוגל תביעות בנושא הזה, ובכללי על אפליה מגדרית נגד גברים, אבל מצאתי תוצאות ספורות. כחלק מהמחקר יש לי הקלטות של מסעדות שפרסמו שמחפשות מארחות(הבנתי שרק מודעה כזו זו עילה לתביעה, האם אני צודק?) וכשהתקשרתי אמרו לי בפירוש שהמודעה מיועדת רק לנשים.

-אשמח לדעתכם על פי ניסיונכם, איך אין תביעות בנושא?
-האם יש אתר לחיפוש תביעות?
08/02/2015 07:38
בוקר טוב

אני מציע לך לחפש פסקי דין באמצעות גוגל, או באתר נבו. יש לא מעט פסקי דין שעונים לדרישות שלך. ובאשר לשאלתך, נראה שהתבלבלת מעט: חוק שוויון הזדמנויות קובע בסעיף 2(א) כי אין להפלות בשל מגדר ואילו בסעיף 2(ג) קובע שלא יהיה מדובר באפליה אם השוני נובע ממהות התפקיד. לכן שאלתך צריכה להיות, האם אכן לתפקיד מארחת נדרשת אישה? לטעמי התשובה היא שלא ועל כן אם מסעדה מבקשת להעסיק אישה בלבד יש בכך אפליה החוסה תחת סעיף 2(א) לחוק.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: עבודה בנושא אפליה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!