{if 0} {/if}

שאלה בנושא פנסיה מאוחרת - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
פנסיה מאוחרת - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
26/01/2015 03:02
עבדתי בעסק פרטי 18 שנה. בשנת 2008 כשיצא חוק פנסיה חובה, פניתי אל המעסיק שלי והודעתי לו על החוק שיצא. הוא מצידו אמר שיבדוק עם מנהלת החשבונות שלו . לאחר תקופה קצרה פניתי אליו שוב והוא מצידו אמר שעדיין לא בדק את הנושא . כך עברו להם עוד ארבע שנים ללא פנסיה. רק באמצע שנת 2012 התחיל להפריש לי לפנסיה. את העבודה עזבתי בשנת 2014 עקב לידה. את כספיי הפנסיה משנת 2008 ועד 2011 לא קיבלתי. שאלתי היא האם הוא צריך לשלם לי רק את החלק שלו או שמא גם אני צריכהלהפריש מכספי רטרו? (אציין שאני כיום חותמת אבטלה). מה בנוגע להפסד שנגרם לי בפנסיה מי אמור להחזיר לי את כל ההפרשים והריביות שאמורים היו להצטבר לי בקופה??? אולי אני צריכה לתבוע את מנהלת החשבונות שלו שלא עדכנה אותו בחוק פנסיה חובה .??? האים מגיע לי לקבל לא רק את חלקו של המעסיק אלא גם את כל מה שאמור היה להצטבר בקופה במשך שלוש שנים?????
26/01/2015 14:01
שלום חלי

עליך לפנות בהקדם לעורך דין מטעמך על מנת שיטפל בנושא, לצורך השלמת הכספים שלא הופרשו לפנסיה לאורך השנים, המעסיק שלך עבור על החוק ויש לפעול בהתאם.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: פנסיה מאוחרת - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!