{if 0} {/if}

שאלה בנושא פיצוי פיטורין לעובד עונתי.. - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
פיצוי פיטורין לעובד עונתי.. - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
21/12/2014 15:55
שלום!
אני עבדתי במקום העבודה שלי כמציל עובד עונתי במשך שש שנים. רצוי לציין שבכל עונה עבדתי מעל לשישה חודשי עבודה.
ובחורף האחרון עבדתי בתפקיד אחר עד שהתפקיד הזה בוטל לפני כחודשיים. אז הוחלט בנינו שמכיוון שהתפקיד הזה אינו קיים יותר, שאני אמשיך לדרכי וסיימנו את יחסינו, קיבלתי מכתב התפטרות הכל היה מסודר ובסדר.
אבל מכיוון שאני עובד עונתי לא ידעתי איך לחשב את סכום הפיצויים שמגיעים לי.
בהתחלה קיבלתי לפי שכר היסוד שלי, אחרי בירור התקשרתי לחשבת השכר ושאלתי למה אני מקבל פיצויים לפי שכר יסוד שלי ולא לפי הברוטו שלי. הסברתי לה שעשיתי בירורים ושהסבירו לי שהם אמורים לשלם לי לפי שכר הברוטו הממוצע שלי ולא לפי שכר היסוד שלי.
היא אמרה לי שהיא תבדוק ותחזור אלי, אחרי כמה ימים היא אמרה לי שהיא טעתה ואמרה לי שהם לא חישבו את שנת 2009 וששנת 2014 הפיצויים שלי הם דרך הקרן פנסיה.
אז היא אמרה שהיא צריכה לשלם לי גם את 2009 וגם אחרי בדיקה היא אמרה שבגלל שרוב המשכורת שלי היא מהשעות שלי בשבתות אז אחרי בדיקה מגיע לי את השעות של שבת אבל לפי תעריף של השכר יסוד שלי ולא לפי תעריף שבת.
בפשטות אם שעות היסוד שלי בבמוצע הם 130 ושכר הממוצע של השבתות הם 50 אז 130+50= 180 כפול שכר היסוד שנגיד 30 אז 5400 כפול 3 שנים וזה סכום הפיצויים שלי.
ממוצע הברוטו שלי הוא בהרבה יותר גבוהה.
במילים אחרות אין לי מושג מה מחשבים או איך, האם לפי שכר הברוטו הממוצע כפול סך השנים 3. או לפי מה שהיא אומרת לי.
לפי שכר הברוטו לפי שכר יסוד?

תודה מראש!
21/12/2014 16:43
שלום אדם

אין כל הבדל בחישוב פיצויי פיטורין של עובד עונתי (כמו מצילים לדוגמא) לבין עובד שכיר במשרה מלאה. סעיף 1(א) לחוק פיצויי פיטורין קובע את הזכויות שלך לפיצויים:

1. (א) מי שעבד שנה אחת ברציפות – ובעובד עונתי שתי עונות בשתי שנים רצופות – אצל מעסיק אחד או במקום עבודה אחד ופוטר, זכאי לקבל ממעסיקו שפיטרו פיצויי פיטורים.

זאת אומרת שאם עבדתך יותר משנתיים או שתי עונות הצלה, אתה זכאי לתשלום פיצויים. על מנת לחשב את הסוכמים המדוייקים עליך לפנות לרואה חשבון או חשבת שכר שכן הפורום אינו מקום ראוי לכך וצריך לבדוק את תלושי השכר לצורך כך.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: פיצוי פיטורין לעובד עונתי.. - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!