{if 0} {/if}

שאלה בנושא בהמשך לשאלה: זכויות עובד בפיטורין - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
בהמשך לשאלה: זכויות עובד בפיטורין - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
25/11/2014 13:21
שלום, שמי נטע ואני עובדת כבר 7 שנים אצל מעביד ספציפי. חשוב לי להבין מספר דברים בהקשר לשאלתה של דורית ואני אשמח לתשובה.

האם העובד יכול לבחור שלא לשחרר את כספי הפנסיה שנצברו לו?

האם כספי הפנסיה ילכו לאיבוד במידה ולא תהיה רציפות מסויימת בהפקדות? (למשל, במקרה שיקח זמן עד שאמצא מקום עבודה אחר?)

האם חייבים בתשלום מס על כספי הפיצויים והפנסיה, במידה ואבחר לשחררם?
תודה רבה
25/11/2014 14:22
שלום נטע

התשובה לשאלתך הראשונה חיובית. העובד לא חייב לשחרר את כספי הפיצויים ויכול להמשיך ולחסוך אותם. את הסכומים המיועדים לפנסיה בכל מקרה לא ניתן לשחרר אלא בהגיעך לגיל הפנסיה.

אם אינך עובדת אינך חייב להפקיד כספים לקרן, למרות שרבים בוחרים להמשיך ולעשות זאת.

בעת שחרור מוקדם של כספים בהחלט עולה צורך לשלם מיסים. כן.
25/11/2014 15:14
עורך דין יקר,
תודה רבה על תשובותיך.
אשמח אם תחדד מספר דברים כי יכול להיות שלא התנסחתי באופן ברור מספיק.
שאלה ראשונה וחשובה מאוד:
במידה ולא אעבוד תקופה מסויימת ואבחר שלא להמשיך ולהפקיד כספים לקרן, האם אפסיד מכך משהו מבחינת הכספים שכבר נצברו שם (פנסיה, פיצויים וכ׳) כלומר- האם חייבת להישמר רציפות כלשהי לעניין ההפקדות לקרן? (שהרי אם כן, ברור שאמשיך להפקיד באופן עצמאי לקרן, ללא תלות במעסיק כלשהו). אם חייבת להישמר רציפות, מהי התקופה הקובעת לעניין זה?
שאלה שניה:
במידה ואבחר לשחרר את כספי הפיצויים שנצברו בקרן בסמיכות לפיטורי, מהו אחוז המס שיחול עליהם?
ושאלה שלישית ואחרונה-
האם כספי הפיצויים שישולמו לי ישירות מהמעסיק (אשר כידוע אמורים להוות את ההפרש בין סכום הפיצויים הכולל שיגיע לי בעת הפיטורין לבין כספי הפיצויים שכבר נצברו בקרן עד לפיטורין) יחויבו במס? ואם כן, מהו שיעור המס שיחול?
תודה רבה מקרב לב על הסיוע ועל הסבלנות.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: בהמשך לשאלה: זכויות עובד בפיטורין - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!