{if 0} {/if}

שאלה בנושא חסימת כספי פיצויים - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
חסימת כספי פיצויים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
01/11/2014 13:26
שלום

לפני כשמונה שנים פוטרתי ממקום עבודה ומעולם לא קיבלתי משם מכתב פיטורים.

לאחרונה הסתבר לי כי באחת מחברות הביטוח יש לי פיצויי פיטורים בסכום של כ - 2000 ש"ח שאותם אני יכול למשוך ללא מס אם רק אמציא מכתב פיטורים וטופס 161 חתומים כחוק.

לשם השגת המכתב והטופס ניסיתי לפנות למנכ"ל לשעבר של החברה שטוען שאין לו שום קשר אליה היום ואינו יכול להמציא לי את הנדרשים הנ"ל.
ע"פ רשם החברות החברה פעילה עדיין (ככל הנראה רשומה בלבד - אינה פעילה באופן פיזי), אולם בעליה כיום מסרב לשתף עימי פעולה.

1. חשבתי פשוט לתבוע אותם על אי מתן מכתב פיטורים, וכך אולי לזכות במכתב המיוחל כדי לשחרר את הכסף.
2. מאד אשמח לעיצה אחרת שתוכלי לתת לגבי איך לשחרר את הכסף הזה למרות חוסר שיתוף הפעולה מצידם?

המון תודות מראש,
מעוז
02/11/2014 09:55
שלום מעוז

לא ניתן לתבוע מעסיק אחרי 8 שנים בגלל אי קבלת מכתב פיטורים - חלה התיישנות על עילת התביעה במקרה זה.

אתה יכול לפנות אל בית הדין לעבודה בבקשה להוציא צו לחברת הביטוח. מומלץ להתייעץ קודם עם עורך דין ולקבל הנחיות פעולה ספציפיות.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: חסימת כספי פיצויים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!