{if 0} {/if}

שאלה בנושא פנית מעסיק בזמן חופשת לידה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
פנית מעסיק בזמן חופשת לידה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
29/10/2014 15:35
שלום רב.
אני נמצאת בחופשת לידה מזה חודשיים. אחת לשבוע אני מקבלת טלפון מהמעסיק בבקשה להסביר משהו (שניתן גם לבדוק מול עובד אחר במשרד) - שיחות שאורכות כחצי שעה ויותר, ואף לעלות לשיחת ועידה עם לקוח או להתקשר ללקוח. וכל זה בזמן חופשת לידה שלי.
1. האם המעסיק רשאי לעשות זאת חוקית?
2. פעם אחת אמרתי כבר שאני לא יכולה. לאחר שבועיים, שוב המעסיק התחיל לחפש אותי. כיצד אני פועלת עכשיו? לא בא לי לריב איתו אך לדעתי זו חוצפה מצידו
3. במידה ואני רוצה להתפטר, אני עובדת כבר 5 שנים. מתי עליי להודיע - ישירות לאחר גמר 14 שבועות? או שאני יכולה להודיע גם אחרי כן כשאני בחופשת לידה?
4. האם יש לתת התראה של חודש מראש ויש צורך במתן חפיפה למרות שאני בחופשת לידה?
5. במידה ומתפטרים ואומרים למעסיק כי הסיבה היא לצורך טיפול בילדים - האם מותר לי חוקית להתחיל לעבוד במקום עבודה אחר?
6. אם אני חתומה על סעיף 14 - זה אומר שבמקרה של התפטרות, עדיין אקבל את מלוא הפיצויים ?
29/10/2014 15:52
מילה

1. חוקית, אין מניעה להתקשר לעובדת ולשאול אותה שאלות. מעשית, נראה שזה בהחלא מוגזם ואני מציעה לך להגיד למעסיק שאת בחופשת לידה ואינך עובדת בתקופה זאת. אם צריך, תשלחי לו מכתב בנושא.
2. ראי תשובתי לשאלה 1
3. את יכולה להודיע על התפטרות לצורך טיפול בילד/ה מיד לאחר חופשת הלידה, ואז תצטרכי לתת למעסיק את תקופת ההודעה המוקדמת לפי החוק.
4. יש לתת הודעה מוקדמת בכל מקרה.
5. כן, במידה והעבודה החדשה תהיה כזאת שאכן מאפשרת לך לעבוד פחות שעות ולהיות יותר עם הילד.
6. כן

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: פנית מעסיק בזמן חופשת לידה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!