{if 0} {/if}

שאלה בנושא פיטורים לאחר צוק איתן - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
פיטורים לאחר צוק איתן - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
25/09/2014 20:06
ערב טוב!
עבדתי במקום עבודה יותר משנה עקב מבצע צוק איתן (אני תושבת אשדוד) נאלצתי להיות בבית עם הילדים רוב חודש יולי.בשבוע ה-3 ללחימה קיבלתי שיחת טלפון מהבוס והודעת פיטורין דרך הטלפון בעלפה. כמה ימים לאחר השיחה התקשה אליי הסגנית שלו ואמרה לי שלא הבנתי אותו נכון ואליי לצאת לעבודה לפחות לחצי יום ויש לציין שהבניין שבו נמצא המשרד אינו ממוגן כלל. חזרתי לעבודה בשבוע אחרון של חודש יוולי וקיבלתי משכורת על חודש שלם. אוגוסט המשכתי ועבדתי חודש שלם, איפה היתי יוצאת חצי יום, עובדת יום שלם אבל לא החסרתי יום אחד אפילו....קיבלנו משכורת על חודש שלם איך קוזזו ממני את הנסיעות של אוגוסט וגם של יולי בטענה שגם ככה קיבלתי יותר ממה שמגיעה לי. 3 שבועות לאחר סיום מבצע קיבלתי הודעת פיטורין בטענה שהמשרד בהפסדים גדולים ואינו רווחי (למרות שממשיך לפעול) ונשלחתי הביתה החל מתאריך 21.09 ולחזור ב1.10 לקבל מכתב פיטורים!
עכשיו השאלות שלי הן: חוקי שקוזזו מאתנו את הנסיעות על חודשיים?
חוקי שפיטרו אותי 3 שבועות לאחר סיום המבצע?
מה החוק אומר לגבי הימים שאני נמצאת בבית? ז"א ש נשלחתי הביתה מתאריך 21.09 ומכתב הקבל רק מ 1.10 - הימים שאני בבית הם על חשבוני? על חשבונם? או שהמכתב יהיה מוכן רק מ1.10 איך ההודעה מוקדמת היא מ 21.09???
תודה ושנה טובה
28/09/2014 17:02
שלום נטלי

המעסיק צריך לשלם לך נסיעות לפי הוצאות הנסיעה שהיו לך בפועל, ועד לתקרה הקבועה בחוק. לגבי פיטורים אחרי מבצע צוק איתן - אין חוק שמונע מהמעסיק לפטר עובדים לצערך. מה שכן, חשוב לבדוק שהליך הפיטורין נעשה כדין ולאחר שימוע וכמו כן, יש לבדוק כי המעסיק משלם לך את כל הזכויות המגיעות לך כתוצאה של פיטורין.

דרך צלחה.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: פיטורים לאחר צוק איתן - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!