{if 0} {/if}

שאלה בנושא הרעת תנאים והתפטרות - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
הרעת תנאים והתפטרות - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
01/09/2014 02:47
שלום,
אשמח לקבל את עזרתכם ב 2 שאלות:
1. לפני יותר מחצי שנה, התלוננתי על פער כספי שלא שולם לי כנרדש. לאחר זמן רב ופניות מרובות, הנושא לבסוף נבדק ע"י החברה, ואכן נמצאו הפערים. נאמר לי, כי הפער ישולם לי במשכורת הקרובה או בזו אחריה. כיוון שהייתי בתקופה לחוצה בלימודים, לא בדקתי את התלושים בזמנו, ורק לאחרונה (חצי שנה מאז התלוש בו אמור היה להופיע ההחזר) עיינתי בהם וגיליתי כי כלל לא החזירו לי את המגיע לי. פרט לכך, גיליתי טעיות רבות (מכוונות לדעתי...) שנעשות על חשבון כלל עובדים בחברה, בתלושי השכר, עליהן התלוננתי בעצמי, ושכרגע נבדקות (שוב אחרי פניות מרובות..). אך יחד עם בדיקתם את התלונתי, מבחינתי- הגיעו מים עד נפש, נמאס לי להתעסק בתלושי השכר, בבירור הסעיפים בחוק, ובגילויים חדשים כי החברה גונבת ועושה קומבינות על חשבוני. שאלתי היא, האם על סמך הדברים הנ"ל, ישנה הצדקה להתפטר עקב הרעת תנאים?
2. אני מועסקת בחברה מזה שנה וחודשיים, ובחוזה העבודה עליו חתמתי, עלי לתת הודעה מוקדמת של חודש ימים טרם התפטרותי. כיצד אני מחוייבת לפעול כאשר ההתפטרות נובעת מהרעת תנאים?

תודה מראש,
נועה
01/09/2014 09:42
שלום לך נועה

1. נושא הפרשי שכר המגיעים לעובדים מורכב ולא תמיד ניתן להסתמך על כך לצורך התפטרות בדין מפוטר. גם המעסיק יכול לעשות טעויות בתום לב ולעיתים שלא בתום לב, ובכל מקרה לא מומלץ לקפוץ למסקנות מבלי לפעול בצורה שקולה והגיונית. אני ממליץ לך לבדוק את הנושא מול עורך דין בכפוף להעברת תלושי השכר שלך לבדיקה.

רק לאחר בחינת תלושי השכר ניתן יהיה לתת לך תשובה לגבי הדרך הנכונה שבה יש לפעול במצב שאליו נקלעת. בהצלחה!

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: הרעת תנאים והתפטרות - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!