{if 0} {/if}

שאלה בנושא עוגמת נפש מהמעסיק - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
עוגמת נפש מהמעסיק - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
27/08/2014 16:13
אני עובדת מדיקל סנטר, במחלקה הבינלאומית מזה כשנה. בתקופה זו עברתי כשלושה תפקידים, כרגע אני מתפקדת בתור מזכירה רפואית אחראית על היחידה לאבחון המהיר. העבודה היא לפי משמרות בוקר או ערב. את המשמרות האלו המעביד שלי מפרסם בכל סוף חודש, לחודש שבא אחריו. בניגוד לזה, אני עובדת ב"צמוד" לרופא המאבחן ביחידה לאבחון מהיר, כלומר, לפי שעות וימי הקבלה שלו. לפי כך, לא תמיד המשמרות שלי והימי קבלה שלו חופפים. אין לי טענות כלפי הרופא. יש לי טענות כלפי המעביד שלי. לפני שנכנסתי לתפקיד הנוכחי, היא לא טרחה לקיים פגישה לצורך תיאום ציפיות בפן המקצועי ולגבי שעות עבודה שלי, על מנת שיהיו חופפים לשעות הקבלה של אותו רופא. עקב כך קרו מספר מקרים לא נעימים בלשון המעטה. באחד מהם, באתי למשמרת בוקר לפי מה שהיה רשום במערכת המשמרות שנכתבה כחודש לפני, המעביד שלי ראה אותי ואמר "למה באת עכשיו, אין לי מה לעשות איתך, תלכי הביתה ותחזרי למשמרת ערב". נשארתי המומה. נפגעתי כספית בגלל הנסיעות הלוך ושוב ואף אחד לא פיצה אותי. מקרה נוסף היה כאשר באתי לפי שעות הקבלה של הרופא, למשמרת ערב. באותו היום במערכת שעות הייתי רשומה במשמרת בוקר. המעביד ראה אותי ואמר "את עושה מה שבראש שלך, ולא מתאמת את צריכה לבוא לפי מה שרשום במערכת". ניסיתי מספר פעמים, גם באותו היום להגיד לה ולבקש סידור עבודה מסודר כשבוע לפני על מנת להתאים את עצמי למקום העבודה, הרי זה מה שהיא תמיד העירה לי, כתשובה היא אמרה לי "את מפונקת וחצופה, את צריכה לבוא לפי מה שרשום לך ולפי מה שאבקש". המשכתי להתווכח איתה ולנסות להסביר לה שאני מנסה לתאם את עצמי לצורך העבודה וזה לא הצליח. אציין שוב, שיחות מן הסוג הזה קיימתי איתה מספר רב של פעמים הן טלפונית והן בשיחה אישית איתה. היום (10/8/14) קרה מקרה שבו לא יכולתי להמשיך ולשתוק. הגעתי למשמרת בוקר כפי שכתוב לי במערכת השעות, עובדת מחלקה שראתה אותי אמרה לי "דליה אמרה לנו שאת עובדת משמרת ערב". פתחתי את היומן במחשב וראיתי ששעות הקבלה של הרופא הן בערב. לקחתי את הדברים שלי ונסעתי הביתה מבלי לדווח למעביד על המקרה. כשחזרתי לעבודה למשמרת ערב, עברתי דרך ההנהלה ונרשמתי לפגישה אישית עם הממונה עליה. היו מקרים בהם היא אמרה לי "כל הבנות פה, חוץ מהחדשות כי הן עדיין לא מכירות אותך, מתלוננות עליך". לאחר בירור, זה התגלה כשקר. דבר אחרון, אין לי עמדה קבועה כמו לשאר עובדות המחלקה, אני מטורטרת כל היום מעמדה ועמדה. אקצר ואומר. אני חווה פה עוגמת נפש שנגרמת ע"י המעביד הישיר שלי, ללא כל מאמץ לנסות ולפתור את העניין הזה. נפגעתי כספית מספר פעמים בגללה, נפגעתי גם נפשית ממנה- כאשר תיארה אותי בתור מישהי מפונקת, חצופה, חוצפנית, מוגבלת וכו'. ואף אחד לא פיצה אותי על כך. אני מפנה את האצבע המאשימה אליה.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: עוגמת נפש מהמעסיק - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!