{if 0} {/if}

שאלה בנושא לא עשיתי דבר - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
לא עשיתי דבר - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
14/04/2014 08:37
שלום רב
אני עובדת בחברה כשבועיים כאדמיניסטרטורית.
בין המטלות שלי יש צורך בשליחת דברי דואר ורכישת כול מיני פריטים. לאדמיניסטרטורית הנוספת שעובדת איתי יש רכב, והיא עושה את הסידורים האלה לפני העבודה ומוסיפה לה את אותן שעות סידורים לדוח הנוכחות החודשי.
מכיוון שאין לי רכב, שאלתי מה מדיניות החברה בנוגע ללקיחת רכב חברה לטובת אותם סידורים, ונתקלתי בגבות מורמות, על אף כי אני יודעת שזה מאוד מקובל בהרבה חברות.
בסופו של דבר נעניתי בחיוב, תוך שעדכנו אותי שחלילה, במקרה של תאונה, מוטלת עלי החובה לתשלום. ביקשתי רכב מאחד המנהלים שמחזיקים ברכב חברה, והוא הסכים.
יום למחרת, הגיע אותו מנהל כעוס ואמר שיש לו שריטה בכנף הקדמית. הייתי בהלם. אמרתי לו שלא קרה שום דבר. הוא אמר שייתכן שלא הרגשתי, ושאולי זה קרה לאחר שחניתי.
לבטח ברור לכם כמה אי נוחות גורמת לי כול אותה סיטואציה, ובייחוד בהיותי עובדת חדשה.
מחשש שהסיפור יגרום לכך שיסתכלו עלי בעין לא יפה, ניגשתי לאותו מנהל, ואמרתי כי על אף העובדה שלא עשיתי דבר, שיפנה לחברת ההשכרה לבירור פרוצדורת הטיפול ברכב, ושבמידת הצורך אקח אחריות על העניין.
כשניגשתי למנהלת משאבי האנוש כדי לעדכן אותה על מה שאמר לי אותו מנהל, העלתה סברה שייתכן שאותו מנהל עשה זאת בעצמו, ושאולי נכנסו בו בחניה. להפתעתי, קראה לי היום אותה מנהלת, ואמרה שאותו מנהל דיבר איתה ושלא מדובר בשריטה אלא במכה ממש, ושהיא עדיין לא מדברת על חיוב, אבל שהיא מפנה זאת לחברת ההשכרה ותבדוק מה עושים. היא הייתה מאוד חמורת סבר, וחזרה מספר פעמים על כך "שזו ממש לא שריטה אלא מכה".
אני ממש בלחץ מהסיפור ורוצה לדעת אם חוקית היא יכולה לנכות לי מהשכר את גובה הנזק או שאסור לה, שכן אין לה שום הוכחה?
וכן, האם חוקית יכולה החברה לחייב אותי ואת המנהל חצי-חצי או שלאור זאת שאיני רשומה כבעלת הרכב אין להם שום אפשרות כזו?
אציין כי אני מאוד מקווה שאנחנו לא חיים ב"איש הישר בעיניו יעשה" ושהחוק מגן עלי. חוזרת-לא עשיתי דבר.
תודה
ט
16/04/2014 08:44
החברה לא רשאית לנכות ממך את גובה הנזק/השתתפות עצמית ללא הסכמתך בכתב.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: לא עשיתי דבר - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!