{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - שאלות לגבי המשכורת החודשית
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
13/12/2015 14:27
יש לי מספר שאלות לגבי משכורת חודשית.

אני מועסק בחברת תוכנה במשכורת חודשית:

"4.1. The Company shall pay the Employee as compensation for the employment services hereunder, a monthly gross payment (the "Salary")
4.1.1. From December 2014 equal to NIS 12,400. This payment includes salary, benefits and monthly expenses. In additional the Employee will get every month NIS 3,100 for 36 extra hours.
4.1.2. In a yearly (12 months between January and December) calculation, if the Employee did more extra hours (more than 36 X 12 hours) the company will pay the difference in the salary in the beginning of the next year."

א. האם אני מחוייב לדווח שעות במתכונת כזו?

ב. האם סעיף 4.1.2 חוקי או הגיוני? ומה, עם כן, השכר שאמור להיות מחושב מעל אותם 36*12 שעות?

ג. השאלה החשובה ביותר כאן: במהלך "צוק איתן" שירתתי במילואים מעל 30 יום ברציפות. כלומר, כולל שישי שבת וכיו"ב. המשכורת שקיבלתי הייתה המשכורת הרשומה בחוזה ולא אגורה מעל. האם אני הבנתי נכון שזה לא תקין?

על פי אתר הביטוח הלאומי, לתקופת השירות של 31 יום של צוק איתן, הגיע לי לקבל 18,212 ש"ח - שהמעביד קיבל (בנוסף לעוד מספר סכומים על חד יומי בחודש לפני כן ועוד 7 ימים נוספים לאחר ה-31 הרצופים).

אני אף פעם לא מצליח להבין האם הסכום שביטוח לאומי שולחים הוא סכום שעוד צריך לשלם עליו מס (ברוטו) או שזה סכום הנטו.

בשורה התחתונה, המעסיק שילם לי אך ורק את הסכום על פי החוזה (ה"גלובאלי").

וכך גם בכל חודש שאני עושה מילואים, של יום או מספר ימים - אני ממשיך לקבל את אותו הסכום הגלובאלי, למרות שע"פ החוק (והמכתב שאני מקבל הביתה) הוא מקבל מביטוח לאומי 150% על יום מילואים (עד 5 יום וכו...).

אשמח מאוד לעזרה והבהרות.

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!