עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights | עמוד 10
x

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך: 072-334-2000
כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (231) דירוגים | דירוג ממוצע (4)
4 stars - based on 231 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

19/01/2017 21:10
שלום רב,
אני אם יחידנית לבן 1.8 שנה.
הבנתי שאני אמורה לקבל בשנה זו ועד שהבן שלי בן 3 7.25 נקודות זכות כאשר בפועל אני מקבלת רק 5.75.
האם יש פירוט של הנקודות שאוכל להראות למקום העבודה ושנעלה איפה הטעות?

תודה!
16/01/2017 18:46
נכנסתי לעבודה חדשה לאחר שהייתי מובטלת חצי שנה. נקלטתי להריון ובתחילת החודש השלישי הגעתי למצב שההריון בסיכון עקב סוג העבודה (השגחתי על ילד בעייתי ואלים). רופא תעסוקתי קבע כי אין באפשרותי להמשיך באותו אופן עבודה.

לשמירת הריון לא יכולתי לצאת כי לא הייתי מקבלת שכר עקב מס' החודשים שעבדתי והעדפתי שהאחראית תחפש לי שיבוץ לילד אחר.

עכשיו, לאחר שישבתי כמעט חודש בבית מקום העבודה החליט שהתקופה בה חיכתי לשיבוץ חדש הוא על חשבוני והוא לא משלם לי עליו.

האם זה הגיוני?

אני צריכה לספוג את הניכוי בשכר לאחר שיכולתי לחזור לעבודה אך הם התמהמהו ורק בגלל זה נשארתי בבית?
תודה מראש
19/01/2017 19:19
אני עובד הוראה המקבל שכר לפי דרוג הוראה אבל תנאי העסקה לפי הדרוג המנהלי, כבר משנת 1996 אני זכאי לגמול א'
בשנת 2011השלמתי לימודי תעודת הוראה ו- MA מזמן הזה אני זכאי לגמולי השתלמות על פי דרוג הוראה. אבל שלא כמו במעבר לדרוג המח"ר בו ניתן להמיר את גמול א' ולהמשיך לקבל את שווי הגמול גם בדרוג המח"ר פשוט נגרעה לי הזכות לגמול א' .
בהסתדרות קיבלתי מידע שניתן וחובת המעביד לבצע המרה של גמול א' לגמול הוראה אבל עד היום אני לא מוצא את הדרך לביצוע ההמרה .
תודה דני
18/01/2017 22:28
שלום רב,
שואלת בישביל חברה, היא כבר המון שנים עובדת במשק בית אצל גורמים שונים, כולם משלמים עבורה ביטוח לאומי כנדרש. כ 5 שנים רופאים ממליצים לה לעשות ניתוח ברגל היא משכה כי לא יכלה להרשות לעצמה לא לעבוד, עכשיו אין לה ברירה אלא לעבור את הניתוח לחר הניתוח היא תשב חודשיים בבית ותהיה עם גבס. היא הייתה בביטוח לאומי לבדוק האם יש לה אפשרות להגיש לאחר הניתוח נכות כללית זמנית, ענו לה שבגלל שהיא עצמאית וזה לא מוכר כתאונת עבודה היא לא תקבל כלום, מדוע היא נחשבת עצמאית ? הרי מעסיקים אותה. אני חוששת שהיא לא תעשה את הניתוח בגלל שהיא לא תוכל להרשות לעצמה לא להרוויח חודשיים - היא לבד!
מה עליה לעשות ? לדרוש ממעסיקים תשלום עבור ימי מחלה? לפנות לרופא תעסוקתי שיכיר בזה כתאונת עבודה(חשוב לציין שמצבה מחמיר עקב עבודה פיזית) האם רשאית בכל זאת להגיש לאחר הניתוח בביטוח לאומי ובאיזה תנאים?

ממש אודה להכוונה!
18/01/2017 21:48
היי אני עובדת במוקד שירות שפועל 24 שעות היום הוציאו הנחיה חדשה שבמידה אני מבקשת חופש נגיד ברביעי ואני חסומה לפי ההסכם בשלישי אני חייבת לתת אותן שעות שהחסרתי ברביעי או ביום החופש הפרטי שלי ואם אני מבקשת לצאת שעה לפני המשמרת מחייבים אותי להוסיף תשעה שהחסרתי יום אחריי. האם זה חוקי???
18/01/2017 16:24
אני עובדת בחברה בבקרים ובצהריים אני מטפלת בילדים של הבוסית שלי. היא משלמת לי בתלוש מהמשרד 170 שח נסיעות, ובתשלום ממנה עוד 170 שח נסיעות. סהכ 340 שח בחודש. בפועל אני מגיעה הם הרכב האישי שלי לעבודה, וסכום נסיעות אוטובוסים עלול חזור ל22 ימי עבודה עומד על 260 שח. במהלך העבודה שלי כמטפלת אני מחזירה ל הילדים מביהס ומהגן אליה הביתה, לוקחת לחוגים ולפעמים לחברים. אין לי מרחק ממוצע שאני עושה כי יש ימים שאני יכולה להגיע ל25 קמ ויש ימים שאני לא נוסעת בכלל (והיא למשל מביאה אותן מביהס), ובכל זאת יש לי הרגשה שאני לא מקבלת מספיק תשלום (בהתחשב במחירי הדלק, הקילומטראז של הרכב שעולה, הבלאי והביטוח). מה הזכויות שלי בשימוש ברכב אישי? מה המחיר של התשלומי נסיעות לקילומטר שטני אמורה לקבל? ומה המחיר האמיתי שמגיע לי על נסיעות לעבודה הלוך וחזור. אני רוצה לקבל בדיוק מה שמגיע לי- לא יותר ולא פחות. תודה רבה
18/01/2017 15:45
היי,

עבדתי במשרד מכירות במשך שנה וחצי, לפני חודש ניגשתי למעסיק שלי וביקשתי שישנה לי את התפקיד בחברה מנציגת מכירות לשירות לקוחות, לטענתו אני לא מתאימה לתפקיד ואמר לי ללכת הביתה לחשוב בנתיים, לאחר מכן הייתי בחופשת מחלה שבוע וחצי ובאותה תקופה המנהל הוציא אותי מהקבוצה בווטסאפ , הוא טוען שהוא לא פיטר אותי (למרות שככה זה היה נראה) וכשסיימתי את החופשת מחלה אף אחד לא התקשר ואמר לי להגיע, לא שלחו לי סידור עבודה אז הגשתי מכתב פיטורים מחוסר ברירה.

לטענתו הוא לא צריך לשלם לי את השבועיים מראש
האם זה חוקי?
18/01/2017 15:44
בעלי עובד בחברת קבלן הנותנת שירותי אחזקה לאחת מקופות החולים באזור הדרום מתאריך 10.11.16.

בתאריך 11.1.17 במהלך יום העבודה (ברכב העבודה) מנהל הצוות דיבר איתו ואמר כי רוצים לפטר אותו, והחתים אותו על טופס שימוע.

היום (18.1.17) קיבל במייל מכתב על סיום עבודתו בתאריך 22.1.17, בנוסף התקשרו לוודא שקיבל את המייל. האם ההליך חוקי?
18/01/2017 15:32
התחלתי לעבוד באחת העיריות בתפקיד זוטר.

המשכורת שלי מחושבת מה-15 עד 14 והתשלום מתקבל עד העשירי לחודש שאחרי.. לדוגמא השכר מחושב מ15/11 עד 14/12 ומשולם ב-5/1. ברצוני לדעת האם צורת החישוב חוקית? האם אפשרי לא לחשב בדרך הרגילה מהראשון לחודש עד ה-31.

שאלה נוספת, אם העבודה שלי בפועל היא בבית ספר והם מבקשים שאגיע כל חודש כדי לתת את הדוח שעות ופעם נוספת כדי לקבל את התלוש למחלקת משאבי אנוש, הדבר מצריך ממני נסיעה מיוחדת לשם. אם אני לא עושה זאת אני מקבלת את התלוש באיחור (את השכר לחשבון קיבלתי לפני העשירי) לדוגמא ב-16 לחודש לקבל תלוש. האם הדבר תקין? האם מותר להם לבקש ממני את כל הנסיעות האלה עבור תלוש ולא תפקידם להעביר לי אותו?

אשמח למענה. כי אני מרגישה שמנצלים את האנשים הקטנים..אותנו..וזה מכעיס.
18/01/2017 15:30
חבר עובד כעובד שעתי במקום עבודה ציבורי - לא נזכיר את שמו.

הבעיה היא כזו: במשך תקופה ארוכה אותו חבר וחבריו למקום העבודה לא קיבלו את השכר המגיע ע"פ חוק על ימי חג (9 הימים המוגדרים בחוק).

חשוב לציין כי אותו מקום עבודה במשך לפחות שלוש השנים האחרונות היה סגור בערבי חג כך שאותם עובדים לא עמדו בדרישה לעבודה בערב החג וביום אחרי החג בכדי לקבל את שעות החג עצמו. כמו כן חשוב להוסיף כי את ההחלטה לכך שלא יעבדו בימי חג לא יודעים על מי להשליך מצוות הניהול של אותה קבוצת עובדים שעתיים וכי בימי שישי באופן חד משמעי ישנה משמרת.

לא זאת ועוד, כאשר העלו את הנושא מול אגף משאבי אנוש נענו בתשובות מתשובות שונות שלא כ"כ סיפקו אותם ואף (יאמר לזכות מקום העבודה) קיבלו רטרואקטיבית שכר על חגי תשרי של שנת תשע"ז בלבד!

מה האפשרויות העומדות בפניהם אם בכלל ?
18/01/2017 15:27
שלום
חזרתי מחופשת לידה של חצי שנה. התפקיד שלי חולק בין עובדים. חודש לפני חזרתי עשו לי שיחה בעבודה והציגו לי את תחומי האחריות החדשים שלי (הורדו ממני תחומים גדולים ונוספו כמה חדשים) כמו כן הוצבו יעדים לא הגיוניים. קיבלתי על עצמי את כל השינויים.

1. אין מצב לעמוד ביעדים שהוגדרו לי ולהכניס כסף לחברה כמו שמצפים ממני

2. הורידו נתחים גדולים והחברה יכולה להסתדר בלעדי. במידה ומפטרים אותי עוד 3 חודשים האם זה חוקי? איך עליי להתנהל כרגע כדי שבמידה ויפטרו אותי יהיה לי זכות תביעה?

תודה
18/01/2017 15:03
שלום רב.לבעלי התגלו בעיות בגב עקב כאבים.התגלה הסיטי שני הרעיון דיסק בצוואר ב c5-6.שני הרעיון דיסק d7-8. ובלי דיסק במותו l 4_ s1. הוא בכאבים מוגבל בתנועה של הצוואר והגב. הוא בחופש מחלה חודשיים.היתה סחבת בשליחתו לרופאים ולבדיקות כי בהתחלה הרופא לא האמין לו שכואב לו.המעסיק לוחץ עליו מההתחלה שיפנה לרופא תעסוקה.לכן בעלי קבע תור לרופא תעסוקה.אבל הוא עדיין בחופש מחלה וקיבל עוד הפניות לבדיקות מקיפות יותר כמו אם אר איי וראומטולוג לבדיקות דם לגלות וכדומה. עכשו אנ רוצים לדעת כמה דברים.האם מותר לנו לדחות את הפגישה בסוף החודש עם הרופא התעסוקתי...פגישה ביוזמתו. בנוסף האם המעסיק יכול לפטר אותו בחופש מחלה. ואם כן האם עדיין בעלי יהיה זכאי לפיצויי פיטורים. בנוסף ,אם המעסיק ישלח את בעלי לרופא תעסוקה לבעלי חברה ללכת. אז האם יהיו לכך השלכות כגון פיטורים מבלי לקבל פיצויי פיטורים.! ?ואם הרופא אורתופד מומחה המליץ על המשך חופש מחלה עד תום הביקורים הרפואיים ....האם זה לא משחרר את בעלי מהחובה כרגע לגשת לרופא תעסוקתי. ? אנחנו עם ארבעה תינוקות ודואגים לפרנסתנו.בעלי עבד תשע שנים במחסן המדובר וברגע שבעלי היה ביומו השני לחופש מחלה אז המעסיק ואשתו שעובדת גם כן במחסן...היו מתקשרים ו טעימים הפיטורים ומלחיצים אותו שיגש לביטוח לאומי ומעוצבנים על כך שהם צריכים לשלם לו חופש מחלה.לבעלי הצטברו חופשי מחלה מעל שמונים היות וגם חולה היה מגיע לעבודה .בנוסף הנזק לגבות ניכרים מעבודתו אולם היום עורכי דין אומרים שקשה להוכיח קשר סיבתי. האם ניתן להגיש תביעת נכות כללית עם בעיות כאלו בגב.בתודה ובברכה רבקה.
18/01/2017 14:15
אני חולת סרטן , בגילויי המחלה הראשון ב 2014 הסתיימו לי ימי המחלה עקב ניתוח וטיפולים כימותרפיים, והחברה העניקה לי ממאגר ימי המחלה 12 ימים. לפני כשנה חזרה המחלה ואין לי ימי מחלה. בחברה לא מוכנים לתת לי עוד ימים מהמאגר. ולכן רוצים לנכות משכרי החודש כ 3,000 ש"ח, וכך גם בחודשים הבאים..... עובד מוכן לתרום לי ימי מחלה . האם זה אפשרי על פי החוק? אודה לתשובתכם בהקדם.
פיטורים
18/01/2017 08:15
האם לבוס מותר להגיד שהעובד עוזב בגלל בעיות בריאותיות?
האם לבוס מותר לפרסם את מכתב ההתפטרות של העובד?
18/01/2017 10:35
שלום אורן

התשובה לשתי השאלות שלילית ברוב המקרים.

בהצלחה
18/01/2017 11:35
תודה על התגובה המהירה

יש מקרים בהם מותר למנהל להגיד שסיבת העזיבה זה מצב בריאותי?
לפרסם את המכתב ההתפטרות (מלבד משאבי אנוש כמובן)

תודה
17/01/2017 19:53
מותר למעסיק לבקש ממני בזמן ימי המחלה שלי למצוא לי מחליף לשעות/ימי העבודה שלי?
עבודה במוקד טלפוני לצורך העניין.
18/01/2017 10:36
שלום לך

לא - המעסיק אחראי לכך ולא את/ה.

בהצלחה
18/01/2017 08:51
היי,
עובדת משק בית שעבדה ביום קבוע בשבוע. היו חגים על היום הקבוע. האם חובה על המעסיק לשלם לה דמי חג אם לא עבדה יום לפני ואחרי? משום שזה היה על היום הקבוע והרי היא עובדת יום אחד בשבוע. תודה
18/01/2017 10:34
שלום יוגב

לעובדים בשכר שעתי כמו עובדי משק בית מגיע תשלום עבור ימי חג בתנאי שעבדו יום לפני החג ויום אחריו.

בהצלחה
17/01/2017 18:55
שלום

אני אקדמאית בעלת תואר ראשון וסטודנטית לתואר שני בימים אלו. לאחר התפטרות מעבודת מלצרות, חיכיתי 90 יום והלכתי לחתום אבטלה. ביום ההתייצבות הראשון, טענה פקידת ההשמה כי אין לה עבודות בתחום לימודיי והפנתה אותי לשתי עבודות בתחום כללי. ידוע לי כי לאקדמאים יש זמן מסוים שניתן לשלוח אותם על סמך לימודייהם לחיפוש עבודה ולא לעבודה כללית אחרת, אך איני מצליחה למצוא בבירור פרטים בשום מקום. כמו כן אני בת 34, ובאתר מסויים מצאתי כי כתוב שרק לאחר חודשיים של התייצבות ניתן לשלוח אותי לעבודה שאינה "מתאימה". מישהו יודע להסביר לי את זכויותיי?

אודה מאוד על תשובה
17/01/2017 18:54
מה קורה עם כספי פיצויים במידה ובית דין לעבודה מחליט שלא מגיע לשאירים לקבל אותם, האם כספי הפיצויים מוחלטים לטובת המדינה? האם הם חוזרים למעסיק? . במקרה שלי אחותי שנפטרה היתה רווקה ללא ילדים וללא הורים . היורשים הם אני לאחי בלבד, אחי התגורר עם אחותי במשך שנתיים לפני פטירתה , ומצבו הסוציאלי היה לא טוב והיה בהליך של פשיטת רגל בעת פטירתה . חברת הביטוח שהכספים אצלה , אמורה לקבל החלטה אבל נרמז לי שכנראה אצטרך להביא אישור מבית דין לעבודה . אשמח לקבל כל עיצה למידע . תודה מראש.
17/01/2017 18:28
שלום,
לא מזמן התחלתי לעבוד בבית חולים הוחתמתי על חוזה עד סוף שנת 2016(תורן חוץ) ובדצמבר חותמים על חוזה חדש לשנת 2017 בו גילתי שהחוזה נגמר במאי לאור חזרה של מישהי מחופשת לידה.
הדבר לא נאמר לי במעמד הקבלה לעבודה וגם לא הוסדר במסמך.
האם זה חוקי? מה אפשר לעשות?
אודה לתשובה
17/01/2017 15:43
אני מגיע ל186 שע' בחודש .
יוצא להפסקה כל יום חצי שעה.
בתלוש בסוף החודש אני רואה שלפי השכר ברוטו אני מגיע ל186 שע
אבל אחרי ההורדות שעות של ההפסקה אני מגיע לפחות מ186 שעות באומדן 170 שעות
(חודש שעבר הגעתי ל186 שעות עם כל ההורדות שעות הפסקה ) והייתי עובד חודשי .
אני לא מצליח להבין האם אני נחשב לעובד חודשי או לא ?? תעזרו לי ליישב את הסוגיה בבקשה.
17/01/2017 11:34
שלום
אני עומדת לחזור לעבודה עוד 3 שבועות, כשהתינוק יהיה בן 3 חודשים ושבועיים.

אני עובדת בשני מקומות עבודה.

מקום אחד עובדת בתור מזכירה רפואית 50% משרה, ומקום אחר עובדת בתור מורה לאנגלית שליש אחוז משרה.
השאלה שלי היא האם בעבודת המזכירות אני יכולה לקבל שעת הנקה? מבחינת ותק אני עובדת שם כבר 5 שנים.

האם אני יכולה לא להאריך את חופשת הלידה, לחזור לעבוד, לראות שזה לא מסתדר ולהגיד למעסיקים שאני בסוף כן ארצה להמשיך בחופשת הלידה?

תודה
17/01/2017 11:33
אני עובדת במקום עבודה שלי 3.8 שנים. כעת אני סיימתי את חופשת הלידה שלי בתשלום. השאלה שלי היא כמה זמן אני יכולה להישאר בחופשה לידה ללא תשלום מבלי שישנו לי תפקיד? כמה זמן אחרי שאני חוזרת מעסיק רשאי לשנות לי את התפקיד? האם יכול לפגוע בשכר ?
17/01/2017 11:25
בתחילת העסקתי נאמר לנו שהשכר שלנו ליום עבודה הינו 300 ש"ח. אני עובד של החברה כבר מעל לשנה.
שמתי לב שבמשכורות ישנו תמיד רכיב בונוס , לפעמים גדול מאוד ולפעמים קטן , ביררתי והבנתי שרכיב הבונוס אינו חייב בהפרשה לפנסיה ולקרן השתלמות - דבר שפוגע בפנסיה שלי!
דיברתי עם המעסיק והוא טוען שמה שהם עושים הוא "דבר מקובל" והוא בעצם חלוקה של השכר:
-שכר שעת עבודה -26 ש"ח X מספר השעות שעבד העובד
- כל שאר הכסף מתקבל בצורה של בונוס.

לדוגמה , על יום בו עבדתי 5 שעות והרווחתי 300 ש"ח החלוקה היא:
130 ש"ח משכורת
170 ש"ח בונוס

כך שרק על 130 מתוך ה300 הוא מפריש לי פנסיה וקרן השתלמות!
האם הדבר חוקי?

שלא לדבר על כך שבנוסף ישנו חוסר של כ2800 ש"ח הפרשות פנסיה במצטבר במהלך תקופת העסקתי..

אשמח מאוד לעזרה ולמידע!
17/01/2017 11:19
התחלתי לעבוד באחת העיריות בתפקיד זוטר.

המשכורת שלי מחושבת מה15 עד 14 והתשלום מתקבל עד העשירי לחודש שאחרי.. לדוגמא השכר מחושב מ15/11 עד 14/12 ומשולם ב5/1. ברצוני לדעת האם צורת החישוב חוקית? האם אפשרי לא לחשב בדרך הרגילה מהראשון לחודש עד ה31.

שאלה נוספת, אם העבודה שלי בפועל היא בבית ספר והם מבקשים שאגיע כל חודש כדי לתת את הדוח שעות ופעם נוספת כדי לקבל את התלוש למחלקת משאבי אנוש, הדבר מצריך ממני נסיעה מיוחדת לשם. אם אני לא עושה זאת אני מקבלת את התלוש באיחור (את השכר לחשבון קיבלתי לפני העשירי) לדוגמא ב16 לחודש לקבל תלוש.. האם הדבר תקין? האם מותר להם לבקש ממני את כל הנסיעות האלה עבור תלוש ולא תפקידם להעביר לי אותו?
אשמח למענה.. כי אני מרגישה שמנצלים את האנשים הקטנים..אותנו..וזה מכעיס..
17/01/2017 08:51
שלום רב
הרופא שלי החליט על שמירת הריון בחודש 3 עקב הריון תאומים בסיכון גבוה
כמו כן ביטוח לאומי דחה את השמירה פעמיים..
פעם שניה הייתה לאחר שחוויתי לידה שקטה לצערי ההריון לא שרד.
פשוט לא נראה לי הגיוני..כיצד אוכל לפנות אליהם בפעם השלישית??
27/10/2016 10:59
היי

על סף יאוש טוטאלי.

ביטוח לאומי דחו את בקשתי לשמירת הריון לאחר שרופא בדק וטען שהסיבה אינה מספקת.

(התעלפויות חוזרות בהריון ואף אישפוז לאחר נפילה על הבטן)

מפה לשם תביעה לבית דין דרך עוד עולה הרבה כסף שכר טרחה ועוד שמגיע לי עפי החוק הבנתי שלא מומלץ וגם אם כן זה ייקח מלא זמן.

השאלה היא האם אני חייבת עוד בכדי לפנות לבית דין??
בכלל מהו התהליך?

אני מגישה את המסמכים או שיש צורך במסמכים נוספים?

אשמח ממש לעזרה עצה משהו..
17/01/2017 08:45
היי רעות.
אותה הבעיה כמו אצלי רק להבדיל אלפי הבדלות חוויתי לידה שקטה
מה ההליך שביצעת בסוף??
פיצויים
16/01/2017 20:24
אני עומדת לצאת לפנסיה לאחר 34 שנות עבודה בחברה פרטית.
יש לי ביטוח מנהלים אליו הפריש המעביד כספים לפיצויים .
האם מגיעים לי כספי פרישה מלבד לקצבה שאקבל ?
16/01/2017 18:52
במקום העבודה אין לנו בונוס בחוזה, אך ניתן הוא ניתן בסוף השנה לכל העובדים כאשר עובדים פחות משנה מקבלים סכום מסויים ועובדים מעל לשנה סכום גבוה יותר.
התפטרתי בסוף חודש דצמבר ונתתי הודעה מוקדמת שאעזוב באמצע פברואר ובמשכורת דצמבר לא קיבלתי בונוס כמו שאר העובדים (כנראה בגלל ההתפטרות).
עבדתי במשך כל השנה למעט ינואר-פברואר בהם הייתי בחל"ד (ללא הארכה).

האם יש לי עילה לדרוש את הבונוס? האם מותר למעסיק להפלות או לא לתת בונוס על 2016 כי התפטרתי למרות שעבדתי כל השנה?
16/01/2017 18:51
ערב טוב,

יש לי בעיה ואשמח לעזרתך ועזרתכם. סיפור המקרה שלי הוא כזה : מקום עבודה שעבדתי בו חודש וחצי ובמהלך אותה תקופה עשיתי חמישה ימי מילואים מסרב לשלם לי את מלוא הסכום המגיע לי על הימים הנ"ל וטוען ששילם הכל כחוק( תשלום יחסי של השכר הממוצע בחודש שהיה נמוך משכר מינימום- שולם לי 605₪ על חמישה ימים במקום 1035₪ כמקובל בחוק למרווחים מתחת למינימום). בעימות עם המעסיק נאמר לי שאת הייתרה ניתן לתבוע עצמאית דרך ביטוח לאומי. מה עליי לעשות וכיצד לפעול?
16/01/2017 18:49
אני עובד הוראה (בי-ם) ומתגורר בקרית גת,
האם אני יכול להתפטר ולקבל פיצויים בעילה של מרחק (נסיעה לכל צד -שעה לפחות), על אף שכבר עברתי דירה (לקרית גת) לפני כשנתיים וכבר אז עבדתי באותו מקום עבודה בי-ם?

במידה ולא, האם יש עילה רפואית שהתחלתי לסבול מכאבי ראש ומיגרנות עקב הנסיעות? האם ניתן לדרוש פיצוים על זה?

תודה
16/01/2017 18:48
עבדתי במקום עבודה החל מ 29.5.16 ועד 8.12.16.
המעסיק חתם על בעלות של קרן הפנסיה שלי (שמתנהלת מעל 10 שנים). אחרי 3 חודשי עבודה החל לנכות משערי את חלקי בהפרשות. לאחר סיום עבודתי התברר כי לא הועבר על ידו ולו שקל אחד לקרן הפנסיה. לא את ההפרשות אותן הוא מחוייב ולא הכסף שנוכה משכרי. פניתי אליו טלפונית וכן העברתי לו במייל את הדרישה לתשלום כולל בקשה לפרוט הסכומים לאישור העברה. ב12.1 קיבלתי ממנו את פרוט התשלומים לקרן ללא אישור העברה. נכון להיום אין לי כל יכולת/דרך לוודא האם שילם או לא.

מה עלי לעשות?
: עבור אל עמוד
פורטל זכויות העובדים:
פייסבוק
גוגל +
צור קשר
הפורום שלנו
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
כתבות והודעות בפורום
פורטל זכויות העובדים | חייג/י: 072-334-2000 © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי, במידע חסר ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין!
מספר הפניות משנת 2007 מספר העובדים והמעסיקים שקיבלו סיוע שיחות טלפון ב-12 החודשים האחרונים